Львівська галерея мистецтв розвиває «Цифровий архів» | ReHERIT
  • Новини

    Львівська галерея мистецтв розвиває «Цифровий архів»

    • 21 Листопада, Четвер

На сайті Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького тепер доступні для перегляду понад три тисячі оцифрованих мистецьких творів. У межах проєкту «Цифровий архів. Доступна спадщина» було оцифровано близько 3000 об’єктів із фондосховищ галереї, які можна знайти в розділі «Колекція» на офіційному вебресурсі установи.

Проєкт реалізується у співпраці з громадською ініціативою MyFutureHeritage та ГО «17». Лише цього року колекція поповнилася 1860 новими об’єктами, серед яких скульптура, живопис та декоративно-ужиткове мистецтво, що охоплює період із XIII до XX століття.

Під час презентації команда проєкту розповіла про використання інноваційних методів, зокрема фотофіксації, 3D-сканування та фотограмметрії, які дозволили створити високоточні копії артефактів. Завдяки цьому кожен відвідувач сайту може детально ознайомитися з творами мистецтва до найменших деталей. Оцифрування також є важливим інструментом для фіксації спадщини в умовах війни та слугує основою для реставраційних процесів.

«Цього року ми почали використовувати середньоформатну камеру з роздільною здатністю 100 мегапікселів, яка відповідає європейським музейним стандартам. В Україні це унікальний досвід, і ми фактично задаємо новий рівень якості у сфері оцифрування», — зазначив керівник проєкту Роман Гук.

Директор галереї Тарас Возняк наголосив, що процес оцифрування буде продовжуватися і вдосконалюватися з урахуванням новітніх технічних досягнень, забезпечуючи ще більш якісний доступ до культурної спадщини України.

 

 

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину