З 30 червня до 5 липня в Умані тривав перший етап воркшопу. Учасники й учасниці підготували 5 перших концепцій та зробили попередні макети потенційних просторових та архітектурних рішень для мобільного туристично-інформаційного центру (ТІЦ).
Для розроблення концептуальної кураторської рамки та проведення воркшопу запросили експертів та експерток Харківської школи архітектури (ХША), а учасниками й учасницями стали студенти та студентки ХША, а також Уманських вищих навчальних закладів та активна молодь громади.
Протягом першого тижня студенти й студентки досліджували міський простір Умані та працювали над ідеями ТІЦ. Організаторки (Марія Кравченко, Центр міської історії, Львів; Оксана Сковронська, Агенція економічного розвитку PPV, Львів; Людмила Гекалюк, відділ туризму Уманської міської ради) розповідали про проєкт REHERIT 2.0, презентували результати першого проєкту ReHerit, говорили про розвиток туризму в Умані. Експерти й експертки Харківської школи архітектури читали лекції про мобільну архітектуру та її місце у міських просторах, презентували кейси мобільних конструкцій в міських просторах різного призначення, презентували практику методу Просторової аптечки ХША. Студенти й студентки також відвідали екскурсії містом та основними туристичними об’єктами, познайомившись з історією громади, її культурною спадщиною та туристичним потенціалом.
Учасники й учасниці також проводили короткі опитування в місті серед мешканців та туристів, досліджували туристичні маршрути та якірні локації. На основі цього дослідження формували висновки щодо міського простору та місця ТІЦ в ньому. Також працювали над ескізами та концепціями, тестували гіпотези і доопрацьовували ідеї. Підсумували цей етап воркшопу публічною презентацією перших концепцій та їхнім обговоренням.
У напрацьованих концепціях студентам та студенткам вдалось запропонувати рішення, які поєднують різні функції ТІЦ, є адаптивними до різних локацій розміщення та комунікації із аудиторією, разом з тим зберігають інформаційну складову. Експерти ХША курували роботу студентів: супроводжували процес напрацювання, давали конструктивні коментарі та фокусували учасників воркшопу на важливих аспектах проєктування.
Важливим партнером у проєкті є Уманська міська рада. Представники різних відділів брали активну участь в організації та проведенні воркшопу. Так до воркшопу долучились міська голова Ірина Плетньова, представники й представниці відділів туризму, архітектури та містобудування, охорони культурної спадщини, житлово-комунального господарства, Центру розвитку та інвестицій, Уманського краєзнавчого музею. Разом вони оцінювали та коментували проєкти з погляду практичності, мобільності, інклюзивності, виразності тощо на внутрішніх обговореннях перших концепцій. Радіємо активній включеності громади та співтворенню спільного майбутнього.
Попереду ще два етапи воркшопу:
- 2-й етап у Львові: 7 липня – 20 липня 2025;
- 3-й етап в Умані: 21 липня – 26 липня 2025.
Результатом воркшопу буде концепція мобільного ТІЦ, яка допоможе місту ефективніше взаємодіяти з туристами та мешканцями громади, стане простором для подій та мистецьких проєктів.
Організатори та партнери цього компоненту проєкту
Центр “Регіональний розвиток” Агенції економічного розвитку PPV
Ця публікація була створена завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу.
Її наповнення є винятковою відповідальністю партнерів проєкту “REHERIT 2.0” і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.