У Львові будуть оцифровувати музичну спадщину українських композиторів | ReHERIT
  • Новини

    У Львові будуть оцифровувати музичну спадщину українських композиторів

    • 21 Листопада, Четвер

У львівському Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької з’явиться новий музичний простір із оцифрувальною станцією під назвою Solo. 

У 2021 році депутати ЛМР проголосували, аби викупити одну з квартир на вул. Крушельницької, для потреб музею. Певний час там приймали ВПО, але пізніше у цьому вже не було такої потреби. Тож спільно з управлінням культури ЛМР у музеї облаштували музичний простір і з’ясували, що є великий запит в оцифруванні та збереженні музичної спадщини. 

За сприяння композиторки Алли Сіренко австрійська організація «Реставратори без кордонів» подарувала музею необхідну техніку для оцифрування, зокрема камеру і об’єктив, комп’ютер, мережеві сховища та жорсткі диски. За допомогою цього у просторі облаштують станцію оцифрування. Спочатку її будуть використовувати для оцифрування фондів Музею, але потім усі охочі зможуть прийти та оцифрувати власні архіви музичної спадщини за допомогою фахівців. 

Минулоріч музей виграв грант Українського культурного фонду. Тоді оцифрували 5 симфонічних творів Станіслава Людкевича. Ноти його симфонічних творів є на сайті музею С. Людкевича. Близько за місяць оцифрувальна станція почне свою роботу у просторі Solo. Також там хочуть проводити різного роду заходи: лекції, обговорення, записи діячів музичної історії тощо. 

Зазначимо, що в колекції музею міститься понад 25 тисяч одиниць. Зокрема, особистий архів Соломії Крушельницької та її родини, Станіслава Людкевича, Модеста Менцинського та Ірини Маланюк.

 

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину