10 українських інституцій представило свої діяльності в рамках міжнародного проєкту «UREHERIT» | ReHERIT
  • Новини

    10 українських інституцій представило свої діяльності в рамках міжнародного проєкту «UREHERIT»

    • 28 Листопада, Четвер

Розпочався трирічний міжнародний європейський культурний проєкт «UREHERIT. Архітектори для спадщини в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті». Проєкт ініційовано Асоціацією архітекторів Литви, він співфінансується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа». 

10 українських та 10 румунських ініціатив взяло участь та представило свою діяльність в межах теми «Партисипативні практики для охорони та відновлення спадщини» в Румунії від U-Re-Herit.

Серед українських учасників: Віктор Дворніков (харківська гілка Hemi; Станіслав Іващенко, Дерев’яне мереживо Чернігова; Альона Крицюк, Сміливі відновлювати; Анастасія Ючищина Будуємо Україну Разом – БУР; Оксана Федорович, Центр спадщини Вигодської вузькоколійки та кейс Пнівського замку, Юлія Свищ, Бюро спадщини у Львові; Ганна Сидоренко і Христина Кундира Тустань (Tustan’).

Трирічний проєкт розглядатиме спадщину як ресурс для сталого культурного, соціального, екологічного та економічного відновлення, одночасно розв’язуючи проблеми збереження, перегляду та підкреслення національної та місцевої культурної ідентичності та відображення пам’яті у відбудові.

Учасники поділяться своїми знаннями та досвідом, а також експериментуватимуть з метою формування компетенції щодо охорони спадщини, відновлення культурно значущих планів і проєктів та розширення можливостей місцевих громад як інструменту для побудови нової, демократичної та сталої України.

Проєкт започаткує платформу для довгострокової співпраці між архітекторами, урбаністами, ландшафтними архітекторами та антикварами з України та інших європейських країн для захисту та розвитку природної та культурної спадщини як ресурсу для відновлення України.

 

Результатом проєкту стане розроблений набір рекомендацій щодо:

методики оцінки цінності спадщини та методики оцінки шкоди;

стратегії того, як відродити цінну спадщину в стійкий, економічний і культурно значущий спосіб;

комплексного оновлення радянського житла в Україні;

методології процесу участі в охороні спадщини: міські форуми та воркшопи «Зцілення через відновлення спадщини»;

архітектурних конкурсів: реалізація та фінансові поради

взаємозв’язку технологій та спадщини;

удосконалення освітніх програм архітектурних шкіл;

змісту, фінансування та організації програми CPD (безперервного професійного розвитку) щодо сталого відновлення спадщини.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину